Bryczesy jeździeckie – praktyczne porady

Co to są bryczesy jeździeckie

Słowo bryczesy jest często używane w kontekście jazdy konnej. Osoby dla których konie i jazda konna w ogóle to czysta abstrakcja często nie wiedzą czym tak naprawdę są bryczesy. Bryczesy wiele osobom kojarzą się  z elementem wyposażenia, sprzętem lub strojem przeznaczonym specjalnie do jazdy konnej. Czym są naprawdę i gdzie można je znaleźć?

Bryczesy to nic innego jak specjalnie zaprojektowane spodnie służące do jazdy konnej. Spodnie charakteryzują się tym, że są bardzo obcisłe i przez to gwarantują poprawny dosiad konia. Spodnie wykonane są z dedykowanych materiałów, które także gwarantują komfort jazdy, skóra może swobodnie oddychać, nie jest ani zbyt ciepło ani zbyt zimno. Spodnie nie posiadają również ciasnych szwów po wewnętrznej stronie nóg. Co ważne oprócz swobodnej jazdy bryczesy skutecznie chronią przed obtarciami i mniejszymi urazami.

Bryczesy jeździeckie – praktyczne porady

Bryczesy stanowią zatem ważny element wyposażenia i stroju do jazdy konnej. Warto zatem zainwestować tak aby móc w pełni cieszyć się komfortem jazdy konnej. Wybór właściwych bryczesów nie jest jednak tak prosty jak mógłby się wydawać. Mimo, że rynek cały czas się rozwija i oferta jest naprawdę bogata nie jest łatwo wybrać bryczesy, które będą nam odpowiadały. Decydują się na zakup bryczesów musimy wziąć pod uwagę szereg czynników takich jak nasza budowa ciała, wzrost, warunki w których chcemy jeździć, dodatkowe kieszonki czy na przykład sposób wykończenia.

Nie ma jednej zasady, która jasno określałaby, które z oferowanych na rynku bryczesów są najlepsze. Bryczesy jeździeckie są naprawdę różne i najlepszą metodą pozostaje jak zwykle metoda prób i błędów. Tylko wypróbowanie dosłownie na własnej skórze różnych modeli może pokazać nam co jest dla nas najlepsze. Nie ma gwarancji, że konkretna marka to nasz najlepszy wybór. Czasem bryczesy tańszych marek są równie solidnie wykonane jak spodnie droższe. Wszystko zależy zatem od naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Warto zatem kupić pierwszą parę i wsiąść na konia.

, , ,