Sprawdzone informacje o koniach

Skąd czerpać sprawdzone informacje o koniach?

Niekiedy wystarczy raz wybrać się do stadniny, by zapałać ogromną miłością do koni. Wówczas chcielibyśmy szybko poznać tajniki jazdy konnej, nauczyć się odpowiednio pielęgnować i siodłać zwierzęta, czy też po prostu poznać historię i charakterystykę konkretnej rasy. Informacje o koniach z pewnością znajdziemy w Internecie, jednak oczywistym jest, że część tych informacji to zupełnie nieużyteczna, pełna przekłamań wiedza. Skąd zatem czerpać sprawdzone informacje?

Informacje o koniach ze sprawdzonego źródła

Przeszkolone osoby

Najlepszym źródłem wiedzy wydają się pracownicy szkół i klubów jeździeckich. Są to osoby, które chcąc pracować ze zwierzętami i uczyć jazdy konnej, musiały uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu. Wiedzę zdobywały na zajęciach w uczelni, na szkoleniach czy dedykowanych kursach, a teraz przekazują ją swoim kursantom. W tym wypadku nie chodzi jedynie o wiedzę teoretyczną, ale też, a może przede wszystkim, praktyczne podejście do zwierząt. Pierwsze lekcje jazdy konnej to zawsze teoria połączona z praktyką. Dopiero później ważne staje się doszlifowanie umiejętności, dopracowanie techniki jazdy itd.

Książki i podręczniki

Informacje o koniach znajdziemy także w podręcznikach akademickich, z których korzystają studenci jeździectwa i hipologii. Również ośrodki prowadzące szkolenia dla przyszłych instruktorów jazdy konnej dysponują odpowiednimi materiałami dydaktycznymi. Ale wiedzę o koniach można czerpać także z książek powszechnie dostępnych w księgarniach i bibliotekach. Na uwagę zasługuje m.in. „ABC jeździectwa” Doroty Kozińskiej oraz książka zagranicznego autora Hilla Cherry’ego, pt. „Myśleć jak koń. Jak zrozumieć zachowanie konia”. Dla poczatkujących ciekawą lekturą może stać się z kolei książka „Poradnik młodego jeźdźca”, którą napisała Isabelle von Neumann-Cosel.

Portale internetowe

Doskonałym źródłem wiedzy o koniach jest również Internet, oczywiście pod warunkiem, że korzystamy ze stron polecanych przez osoby rozeznane w dziedzinie jeździectwa czy nauki o koniu. Warto odwiedzić strony autorów bestsellerowych książek o koniach, ale też witryny szkół jeździeckich czy ciekawe portale internetowe, takie jak Lucky Horse. Informacje o koniach podane są tam w przystępnej, łatwej do przyswojenia formie. Przydatna wiedza połączona jest z szeregiem ciekawostek z życia zwierząt i ich opiekunów. Portale internetowe to miejsca, w których można nie tylko przeczytać gotowy artykuł, ale też zadać pytanie na forum. Z pewnością ktoś udzieli wyczerpującej odpowiedzi.

,