Transport konia – wchodzenie do przyczepy

Transport konia – o czym pamiętać

Konie i jeździectwo to jedna z piękniejszych pasji. Połączenie miłości do tych dumnych zwierząt z radością czerpaną z jazdy to coś nadzwyczajnego. Wiele osobom wydaje się, że jazda konna to same przyjemności i czysta frajda z jazdy po pięknych trasach lub z wygranej w zawodach. Oczywiście wszystkie te rzeczy są prawdą, nie jest to jednak cała prawda. Jazda konna to także wiele wyzwań i problemów dni codziennego, o których jednak mało się mówi. Wystarczy się zastanowić nad sposobami dbania o konia, jego utrzymaniem, dbałością o czystość i zdrowie, ale także na d kontuzjami związanymi z jazda konną, chorobami i kosztami, które wcale nie są takie małe. Praktyczne aspekty jazdy konnej dotyczą również transportu konia i wchodzenia do przyczepy.

Transport konia wbrew pozorem nie jest sytuacją rzadką. Często zdarza się, że koń musi zostać przetransportowany na zawody, do innej stadniny, na pokazy czy także w celu wizyt medycznych. Transport konia nie jest więc sytuacją bardzo wyjątkową i warto wiedzieć o czym pamiętać i jak odpowiednio przygotować konia do transportu. Przede wszystkim warto pamiętać o nauczeniu naszego konia jak wchodzić do przyczepy. Taki proces może zająć trochę czasu warto więc o to zadbać odpowiednio wcześniej, tak aby nie okazało się nagle, że musimy konia przetransportować ale nie możemy go zmusić aby wszedł do przyczepy. Warto również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu transportu. Przyczepa musi być przystosowana do transportu koni, a zwierzę właściwe przygotowane.

Wchodzenie do przyczepy – praktyczne porady

O czym należy pamiętać wprowadzając konia do przyczepy? Po pierwsze musimy najpierw konia nauczyć jak wchodzić do przyczepy. Powinna to być metoda tak zwanych małych kroczków. Wchodzenie do przyczepy składa się z kilku etapów. Żadnego z nich nie powinno się omijać, tak aby przyśpieszyć sprawę. Po drugie koń powinien zawsze wchodzić do tej samej przyczepy. Ważne jest aby jak już będzie oswojony z całym proces koń nie napotykał na swojej drodze czegoś nowego co mogłoby go zaskoczyć i odstraszyć. Pamiętając o tych kilku zasadach z pewnością możemy liczyć na sukces.

,