Jak znaleźć hobby – żyj z pasją

Hobby – życie z pasją

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób stara się połączyć swoje hobby z zarobkowaniem. Modne stają się takie zwroty jak życie z pasją, pracowanie z pasją czy hobby, które jest naszą pracą. Moda na prowadzenie bloga, tworzenie własnych kanałów na YouTube jeszcze dosadniej pokazuje jak wiele osób próbuje sprawić, aby to co jest ich hobby przynosiło także zyski. Mamy blogerów kulinarnych, dla których gotowanie jest pasją, mamy blogerów modowych, kosmetycznych, wreszcie całą masę blogerów popkulturowych. Cechą wspólną wszystkich jest fakt, że posiadają jakieś konkretne hobby i starają się je przekuć na pracę i pieniądze.

Sposób na życie z pasją wydaje więc bardzo prosty. Potrzebne nam tylko nasze własne i ukochane hobby, które w dalszej kolejności możemy uczynić podstawą naszych działań i skuteczną metodą zarabiania pieniędzy. Jak znaleźć hobby? Odpowiedź na to pytanie wcale nie jest prosta. Nie jest tak, że każdy człowiek rodzi się z jakimś darem, który cudownie odkrywa i który sprawia, że jego życie jest pełne pasji, satysfakcji i wyzwań. Większość z nas musi sobie hobby po prostu wybrać. Hobby nie wynika bezpośrednio z naszych fizycznych czy psychicznych  predyspozycji. Hobby to świadomy wybór zainteresowania, któremu chcemy poświęcić trochę czasu. Stąd, już prosty wniosek. Nie każdy ma hobby i pasję, ponieważ nie każdy chce dokonać takiego wyboru.

Hobby – jak wybrać

Jak zatem wybrać hobby odpowiednie dla siebie? Przede wszystkim wybierajmy coś co nas w jakiś sposób interesuje. Nigdy nie wybierajmy na siłę lub pod wpływem presji. To, ze wszyscy nasi znajomi chodzą na zumbę lub fitness nie znaczy że my musimy też zacząć. Zawsze pozostawajmy z zgodzie z samym sobą i wybierajmy to co interesują nas a nie naszych przyjaciół czy rodzinę. Wybór hobby to zawsze pewnego rodzaju poświęcenie. Poświęcamy przecież czas na jakieś konkretne działanie. Jest to czas poświęcony kosztem innego czasu. Warto zatem wszystko dokładnie przemyśleć, a gdy już zdecydujemy poświęcić się temu całkowicie. Pasji nie musimy już wybierać, pasja przyjdzie z czasem sama. Co do pracy i zarobków to już w dużej mierze kwestia szczęścia i samozaparcia.

 

, ,